Co nas czeka w Farming Simulator 19

Zanim będziemy mieli nadzieję pograć w Farming Simulator 21, ekipa Giants Software postanowiła odświeżyć nieco swoje aktualne dzieło, wydając FS19 w tak zwanej Platinum Edition. Wypakowana zawartością reedycja oddaje w polskie ręce podstawkę i niemal wszystkie ważne dodatki, jakie pojawiły się na odległości tych miesięcy. Czy pakiet ten, przydatny jest Waszej uwagi?

Stary wyga farmę posiadał...

W ciągach postępującej cyfryzacji, wyścigu szczurów oraz przebywania w miejskim zgiełku, wiele ludzi zaczyna marzyć o aktualnym, gdy więc stanowiło istnieć również funkcjonować na wsi - na wzór w gospodarstwie. Niestety dziś istnieje zatem miejsce ekskluzywne dla kobiet, które tak znacznie się na ostatnim wiedzą również posiadają z niskiego gospodarstwa zrobić dobry biznes. Typowym "mieszczuchom" pozostaje tylko wirtualna poza tego wydarzenia, oraz tąż dostarczy wam naprawdę dobry Farming Simulator 19.

Przez dłuższy okres Giants Program było krytykowane za to, że jest kolejne odsłony swojej bestsellerowej serii na tradycyjnej technologii, co z zmian zachęciło innych deweloperów do pracowania dodatkowo w ramach rynkowej konkurencji zmusiło studio do wykonywania. Dzięki temu "dziewiętnastka" stanęła na kompletnie nowym silniku oraz, co tutaj dużo mówić, zaliczyła ogromny skok względem poprzednika! Miłośnicy rzeczy w tle mogą tu mieć na realistyczne żywe oświetlenie, reakcję maszyn na fizykę gleby, większe oraz bogatsze w handle mapy, a jeszcze kilka modernizacji w samej rozgrywce, kiedy na przykład jazda konna!

Co prawda, zazwyczaj nie jest zatem wizualny poziom takiego Red Dead Redemption 2, czy Horizon: Zero Dawn, przecież nie o to przecież w tym ludziom działa. Gra nie równa się realistycznej grafice wypalającej mózgi, bowiem tymże czego oczywiście naprawdę oczekujemy z takich gier, jest grzeczne oraz relaksujące doświadczenie.

Co aby tu zasiać?

Największym atutem Farminga, i zarazem jego najistotniejszą zaletą nad konkurencją, jest wielka biblioteka licencjonowanych maszyn również urządzeń, oraz co za tym chodzi szeroki wachlarz mechanizmów rozgrywki do sprawdzenia na swoich wirtualnych gospodarstwach. W Platynowej edycji gry znajdziecie blisko 120 marek producentów, 20 rodzajów samochodów i prawie 45 typów narzędzi potrzebnych każdemu rolnikowi.

Możecie tu zasiąść za sterami ciągników Fiata bądź te New Hollanda, pokierować wielkimi kombajnami, ładowarkami, albo nawet paszowozami do mieszania kiszonki z sianem oraz słomą. Do nich wiadomo możemy podpiąć odpowiednie dodatki, a między innymi są to pługi, siewniki, kosiarki, chwastowniki, i nawet rozrzutniki gnojówki. Szczerze powiedziawszy mógłbym brzmieć to wszystko w nieskończoność, a także właśnie może o czymkolwiek bym zapomniał. https://pobierzgrepc.com/

Najciekawsze jest w aktualnym ludziom to, że Giants Software zapewniło wsparcie modów nie wyłącznie na pecetach, ale jeszcze na konsolach, dzięki czemu możemy urozmaicić swoje farmy o nowe sprzęty, dodatki ułatwiające rozgrywkę, a jakby obecnego było prawie, mamy szansa uzyskania map produkowanych przez społeczność! Tenże z obecnej drogi skorzystałem również po jednych 4 godzinach przeglądania katalogu, pobrałem jakieś 80 modyfikacji, w ostatnim 5 ciekawych map.

Dzięki fanowskiej prace możecie przenieść się do malowniczej Toskanii, rozwijać pole tuż przy azteckiej piramidzie, rozgościć się na konkretnej polskiej wsi. Co ciekawe, na indywidualnej z mapek naszym znaczeniem jest robienie farmy podczas... wojny, bo po niebie zasuwają ogromniaste bombowce.

Kurnik, stodoła i silos

Oprócz możliwości zaorania pola, obsiania go prawidłowymi nasionami, a następnie zbioru plonów, twórcy udostępnili także opcję hodowli kilku wybranych gatunków zwierzaków, którymi są kury, konie, owce, krowy oraz świnie - niestety element ten zawsze wymaga sporego dopracowania. Nasza funkcja w opiece nad pupilami ogranicza się tylko do nakarmienia ich z okresu do momentu, posprzątania im zagrody oraz dania ludzi do rozmnożenia. Niby wielu więcej na farmie czynić z nimi nie trzeba, ale każdą z wymienionych prace można założyć z fajną, lepszą a znacznie angażującą rozgrywkę.

Główną siłą napędową tego modelu produkcji jest natomiast wolność swoich tworzeń również jak ktoś chciałby spędzić cały dobę nawet na dojeniu krów, czy pielęgnowaniu koni, powinien stanowić taką ofertę. Na wesele to krótki minus który nie zaburza odbioru całej produkcji. A bowiem istniejemy teraz przy wspomnianej swobodzie, warto opowiedzieć co właściwie o trybie tworzenia również indywidualnego rodzaju, projektowania naszego gospodarstwa rolnego.

Jeśli na poszczególnej karcie będziemy potrafić własny indywidualny kawałek ziemi, możemy spośród nią wykonać absolutnie wszystko co nam się zamarzy. Nie pasuje Ci jedna górka tam na uboczu? Spoko, edytor terenu umożliwi Ci ją zapłacić. Chciałbyś zajmować więcej zieleni dookoła siebie? Możesz "pomalować" ziemię bądź jednemu zaorać kraj i zasadzić trawę. Dzięki modom mogłem znacząco rozszerzyć podstawowy asortyment budowlany, a co wewnątrz tym chodzi puścić wodze wyobraźni oraz podjąć stawianie farmy marzeń.

Poświęcenie w imię sztuki!

Domek zbudowany, garaż umiejscowiony, ogródek przystrojony fontanną a innymi dekoracjami, malutkie sady z jabłoniami chętne do dzieła, zostało zająć się budową płotu oraz bramy wjazdowej. Tak plus zatem stanowił dokładnie moment, w którym wymiękłem, a nerwy wzięły mnie tak dużo, że aż usunąłem cały zapis. Ten kto wcale nie stawiał ograniczenia w Farmingu na padzie, ten nie wie czym stanowi zaparcie i naturalne pozostawanie w imię sztuki. O ile zapewne na myszce również klawiaturze wszystko działa cacy, tak precyzja budowania padem jest daleka od perfekcji! Wyobraźcie sobie, że posiadacie miejsce wielkości boiska piłkarskiego oraz planujecie je odpowiednio ogrodzić, aby móc potem nacieszyć oczy pięknymi widokami.

Istną katorgą jest organizowanie każdej ścianki osobno w taki rób, aby wszystkie idealnie do siebie pasowały - i jak się jest do bieżącego "pedantem", naprawdę można się mocno wściec. Niemniej natomiast jeśli przeboleje się takie trudne elementy, można machnąć sobie naprawdę przyjemne gospodarstwo i pochwalić się nim z pozostałymi graczami online w sposobie wieloosobowym.

Nie do skutku istnieję zawsze pewien co do ostatniego, czy ekonomia w Farming Simulator 19 została odpowiednio zbalansowana. Teoretycznie zupełnie nie brakowało mi pieniędzy do tego etapu, abym musiał dramatycznie szukać łatwego zarobku, ani nie pływałem w ogromnych luksusach z milionami na koncie. Nawet jeżeli wynajmowałem pracowników, aby zdobyli się monotonnymi zadaniami za mnie, i ja rozglądałem się za jednymi kontraktami na następnych farmach, odczuwałem finansowy komfort. Gdy wydałem prawie 70 kafli na następny sprzęt, obróciłem 3 razy z zapasami zebranymi w pojemniku a obecnie posiadał dodatkowe 25 tysięcy.

Albo to post-apo?

Tak żeby nie przesłodzić, produkcja GIants Software posiada więcej kilka ważnych mankamentów. Z takich typowo subiektywnych spostrzeżeń mogę stwierdzić, że bardzo brakuje mi tu nawet kilku dodatkowych gatunków zwierząt domowych lub same produktów do uprawy. Jeśli zaś chodzi o bardziej powszechne problemy, tu na że trzeba wskazać relatywnie małą grupę piosenek w wszelkiej ze stacji radiowych - tychże stanowi dość sporo, tylko pamiętają po 3-4 zapętlane utwory.

No i ostatecznie to, co stosuje się w oczy najbardziej - cholernie pusty świat. Nie przechodzi mi tu o budowę czy krajobraz, jednak o szeroko pojmowane "życie". Na ulicach spotkać tu ważna ze 3 samochody na krzyż, przechodniów właściwie nie ma, i na sąsiadujących farmach nikt nie pracuje - lecz więc właściwie absolutnie nikt. Nagle z dnia na dzień ich stany się zmieniają, ale wcale nie ujrzymy żadnego innego rolnika za sterami ciągnika.

Po tych trochę przydługich wywodach, musimy pójść do reakcji na badanie, po jakie tutaj w skutku przyszliście. Czy polecam wygrać w Farming Simulator 19? To faktycznie właściwie zależy od rodzaju gracza jakim jesteście. Jeśli czujecie się zmęczeni wszechobecnymi naparzankami, wojnami, zombiakami oraz różnymi tego typu bzdurami, śmiało możecie przekazać tej sztuk szansę.

Impreza w farmera oferuje niesamowicie relaksującą rozgrywkę, kupi na wyciszenie się po dniu pełnym wrażeń, oraz na dodatek wzbogaci waszą wiedzę. Osoby szukające i dobrych wrażeń zasną z nudów przy trzeciej obsianej grządce.

Ocena użytkowników: 7/10

Wymagania sprzętowe Farming Simulator 19

Minimalne: Intel Core i3-2100T 2.5 GHz / AMD FX-4100 3.6 GHz 4 GB RAM karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 / Radeon HD 7770 lub lepsza 20 GB HDD Windows 7/8/10 64-bit